Toyota Industries Corporation reorganiseert haar warehouse-automatiseringsactiviteiten in Europa en de Verenigde Staten

Toyota Industries Corporation (TICO) heeft aangekondigd dat het bedrijf de activiteiten rond warehouse automatisering in Europa en de Verenigde Staten wil herstructureren. Het gaat om systemen voor opslag, orderverzameling en andere logistieke processen in magazijnen, fulfilmentcenters en fabrieken.

TAL banner

TICO onderzoekt de oprichting van nieuwe regionale organisaties in zowel de Verenigde Staten als Europa. Deze organisaties moeten alle activiteiten en dochterondernemingen binnen dit vakgebied samenbrengen onder de naam Toyota Automated Logistics. Met deze stap wil het bedrijf de samenwerking binnen de groep vergroten en de internationale groei van warehouse automatisering versnellen.

 

De nieuwe structuur moet in april 2026 van start gaan. Dit is nog afhankelijk van de wettelijke informatie en raadpleging van de betrokken ondernemingsraden. Door de organisaties anders in te richten wil TICO sneller besluiten kunnen nemen en beter inspelen op ontwikkelingen in de markt.

 

De activiteiten op het gebied van logistieke automatisering worden binnen de groep vooral gedragen door drie bedrijven: 

Vanderlande in Nederland, gespecialiseerd in grote automatiseringssystemen voor luchthavens, pakketverwerking en magazijnen.

viastore in Duitsland, actief in oplossingen voor kleine en middelgrote magazijnen.

Bastian Solutions in de Verenigde Staten, dat zich richt op vergelijkbare marktsegmenten.

 

Sinds deze bedrijven onderdeel zijn van de groep werkt TICO aan betere samenwerking, meer samenhang in het aanbod en een efficiëntere organisatie. In Europa wordt bekeken of de activiteiten van Vanderlande en viastore kunnen worden samengebracht. In de Verenigde Staten zullen de werkzaamheden van Bastian en de Amerikaanse activiteiten van Vanderlande worden geïntegreerd.

Vanderlande blijft binnen de nieuwe opzet verantwoordelijk voor oplossingen in de luchtvaart en pakketlogistiek en blijft zich richten op dienstverlening met hoge toegevoegde waarde.

 

TICO verwacht dat de markt voor warehouse automatisering de komende jaren blijft groeien, vooral in Europa en de Verenigde Staten. Door de organisatie anders in te richten kan het bedrijf beter inspelen op de behoeften van verschillende marktsegmenten en de commerciële slagkracht vergroten. Ook kunnen kennis, personeel en het oplossingenportfolio efficiënter worden ingezet om klanten wereldwijd beter te bedienen.

 

Overzicht Europese en Amerikaanse logistieke dochterondernemingen:

Vanderlande |  Veghel, Nederland | 1949
grootschalige systemintegrator 

viastore | Stuttgart, Duitsland | 1889
kleine en middelgrote systeemintegrator

Bastian | Indianapolis, VS | 1952
kleine en middelgrote systeemintegrator 

 

Meer informatie via: https://toyota-automated-logistics.com/

Wis alles